RACHOT

Koncertní série Other music věnovaná alternativní a jiné hudbě a další akce Rachot Production.

 

Rachot 2010 - Program

5. 3. 19:30 Erik Truffaz & Sly Johnson: Paris Project Palác Akropolis
9. 3. 20:00 The Young Gods - Acoustic Project Divadlo Archa
26. 3. 19:30 Sofa Surfers Palác Akropolis
16. 4. 19:30 Portico Quartet Palác Akropolis
1. 10. 19:30 Sophie Hunger Palác Akropolis
21. 10. 19:30 Terje Rypdal a Palle Mikkelborg Palác Akropolis
16. 11. 19:30 Metamorphosis Palác Akropolis
Erik Truffaz & Sly Johnson: Paris Project

Erik Truffaz & Sly Johnson: Paris Project / Švýcarsko

5. 3. - Palác Akropolis, 19:30 / Rachot

featuring Philippe Garcia Nejaktuálnější projekt největšího evropského trumpetisty a hudebního novátora Erika Truffaze s hlasovým kouzelníkem Sly Johnsonem (mj. člen legendárních Saian Suppa Crew).

Více zde | Koupit vstupenky

The Young Gods - Acoustic Project

The Young Gods - Acoustic Project / Švýcarsko

9. 3. - Divadlo Archa, 20:00 / Rachot


POSLEDNÍ AKUSTICKÉ TURNÉ The Young Gods přijíždějí do Prahy v rámci svého posledního akustického turné „Knock on Wood“ před vydáním nového elektrického alba! Nejspíše poslední možnost uslyšet naživo převratný projekt, který před dvěma lety vyprodal dva večery v Akropoli.

Více zde | Koupit vstupenky

Sofa Surfers

Sofa Surfers

26. 3. - Palác Akropolis, 19:30 / Rachot


Křest nového alba BLINDSIDE!

Více zde | Koupit vstupenky

Portico Quartet

Portico Quartet / UK

16. 4. - Palác Akropolis, 19:30 / Rachot


OBJEV LONDÝNSKÉ INDIE SCÉNY Postjazz Portico Quartetu je "magickou kombinací minimal music Steva Reicha, Radiohead a severské melancholie ECM."

Portico Quartet, horký objev dekády, balancuje na hraně anglického hudebního novátorství, jazzové invence a tvrdohlavosti indie scény. Spolu s Radiohead byli nominováni na prestižní cenu Mercury, zatímco jejich novinka Isles, kterou před několika týdny vydal Peter Gabriel na své značce Real World, bleskurychle pronikla do žebříčku iTunes.

Více zde | Koupit vstupenky

Sophie Hunger

Sophie Hunger / Švýcarsko

1. 10. - Palác Akropolis, 19:30 / Rachot

DO PRAHY SE VRACÍ JAKO SUPERSTAR Uhrančivé písně Sophie Hunger učarovaly českému publiku, když před pár lety předskakovala se svou skupinou Eriku Truffazovi na koncertech v Praze a Brně. Mezitím se z tehdy neznámé začínající umělkyně stal jeden z nejvýraznějších evropských hudebních objevů. Ve Švýcarsku narozená autorka zpívá především anglicky a zní jako surrealistické spojení Bjork s Nico, Joni Mitchell a Alenkou v říši divů dohromady. Podle německé mutace časopisu Rolling Stone patří k 10 nejlepším objevům roku 2009, ve Švýcarsku a Německu ji řadí k hvězdám první velikosti. Vlivný britský hudební časopis Mojo o zpěvačce a jejím debutu Monday's Ghost (2008) napsal: "Podobně jako PJ Harvey zamlada je těžké ji ignorovat. V tom albu je ukrytá síla. Je obsedantní, strašidelné a krásné“. Talentovaná zpěvačka tentokrát přijede do Prahy představit svoji zbrusu novou desku nazvanou 1983.

Více zde | Koupit vstupenky

Terje Rypdal a Palle Mikkelborg

Terje Rypdal a Palle Mikkelborg / Norsko, Dánsko

21. 10. - Palác Akropolis, 19:30 / Rachot

Terje Rypdal, elitní norský kytarista, který pro renomovanou značku ECM natočil přes dvacet alb, začínal coby rocker a jeho první nahrávky byly podobně vizionářské jako Weather Report, Soft Machine či Pink Floyd. Jeho všestrannost je fascinující: z rockové minulosti si uchoval syrová i zpěvná kytarová sóla, která se prolínají s ambientními či symfonickými barvami. Na jeho posledním albu, Crime Scene, natočeném se sedmnáctičlenným bigbandem, se podílel i Rypdalův dlouholetý partner, dánský trumpetista Palle Mikkelborg, který si získal světové renomé suitou Aura, kterou zkomponoval pro jednoho z největších jazzmanů 20. století, Milese Davise. Dvojice Rypdal - Mikkelborg je bez nadsázky jazzovou superskupinou, spojením dvou vyhraněných jazzových osobností, jejichž nástroje se navzájem unikátně doplňují.

Více zde | Koupit vstupenky

Metamorphosis

Metamorphosis / ČR, Turecko, Rakousko

16. 11. - Palác Akropolis, 19:30 / Rachot


KONTAMINOVANÁ KOMORNÍ HUDBA

Více zde